Eğitim Kadromuz

Fatma ÇİĞDEM

İzmir doğumlu olan Fatma ÇİĞDEM ilk, orta, lise eğitimlerini İzmir’de tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden 1991 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi’nde Sosyoloji Bölümüne Sosyoloji Master Programına özel öğrenci statüsüyle kabul edilmiştir. 1993 yılında İzmir’de özel eğitim ve rehabilitasyon alanında çalışmaya başlamış, Salih Dede Spastik Özürlüler Eğitim Merkezi’nde Psikolog olarak görev yapmıştır. Bu görevi sırasında CP’li çocuğun evdeki bakım ve idaresi konusunda yazılmış olan Handling The Young Cerebral Palsied Child At Home adlı kitabı Türkçe’ye çevirmiştir. 1996 yılından itibaren Özel İzmir Hastanesi’nde Faz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi kurucuları arasında yer almış, 1999 yılında ise İsrail’de Givat Haim Ichud’da Sensory Integration (Duyusal Entegrasyon) Sertifika Programı’na katılmıştır. Dönüşte Faz Fizik Tedavi Merkezi’nde ayrılarak aynı yıl İnci Zihinsel Engelliler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkez Kurucu Müdürü olmuştur. Öğrenme sorunları ve sınıf performansının Duyusal Entegrasyonla ilişkisi adında (Norma J. Quirk MS. OTR, Marie E.D. Matties MS. OTR) bir çeviri el kitabı (öğrencilere ücretsiz dağıtılan) mevcuttur. 2006 yılında itibaren isim değişikliği ile aynı kurumda Özel Fatma Çiğdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Kurucu Müdür olarak görevine devam etmektedir. Özel eğitim ve rehabilitasyon alanında çok sayıda kongrelere katılmış, eğitimler almıştır. Aynı zamanda başta sensory integration olmak üzere özel eğitim yaklaşımları üzerine eğitimler vermiştir.

Gülşah VERGİL

27 Mart 1985 Kayseri doğumlu olan Gülşah VERGİL ilk, orta ve lise eğitimlerini İzmir’de amamlamıştır. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden 2008 yılında mezun olmuştur. Erzurum Hizmet içi Eğitim Enstitüsü’nde 160 saatlik özel eğitim programına katılarak 2010 yılından itibaren İzmir’de özel eğitim ve rehabilitasyon alanında çalışmaya başlamış, bir yıl sonra Prof. Dr. Bünyamin Birkan’dan PDCI eğitimini almış,eğitim sonrası çalışmalarına yoğunluklu olarak otizmli bireylerle devam etmiştir. İstanbul Tohum Otizm Vakfı’nda bir yıl süre ile modül A Grubunda (0-8 yaş) çalışmıştır. Bu süre içinde (bir yıl) Prof. Dr. Bünyamin Birkan’dan Uygulamalı Davranış Analizi (UDA) eğitimlerini almış ve Tohum Otizm Vakfı’nın yönlendirdiği bütün eğitim ve seminerlere katılmıştır. İzmir’e geri döndükten sonra otizmli bireylerle çalışmalarına devam etmiştir. 2014 Mayıs ayından itibaren Özel Fatma Çiğdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görev almaya başlamıştır. Psikolog Fatma ÇİĞDEM’den aldığı Sensory Integration eğitiminin ardından son bir yılda sensory integrationuda aktif bir şekilde alanda kullanmaktadır. Çeşitli eğitimler ile kongrelere katılmıştır.

Nurhan İSPİR

Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur.2013 yılından itibaren Ege Üniversitesi Aile Danışmanlığı Tezsiz Yüksek Lisans Programına devam etmektedir.
2010-2011 yılında Yalı Spor İnsan Kaynakları biriminde, 2011 Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Bölümü Anabilim dalında stajını tamamlamıştır. 2012-2013 yılları arasında Demet Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ve 15 Eylül Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde psikolog olarak hizmet vermiştir. 2013 Temmuz ayından itibaren Özel Fatma Çiğdem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görev almaya başlamıştır. Psikolog Fatma ÇİĞDEM’den aldığı Sensory Integration eğitiminin ardından son bir yılda sensory integrationuda aktif
bir şekilde alanda kullanmaktadır. Türk Psikologlar Derneği ve Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği (ODER)’e üyedir.

Tuğçe KAYA

10.01.1990 doğumlu olan Tuğçe KAYA ilk, orta ve lise eğitimlerini Manisa ‘da tamamlamıştır. Celal Bayar Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü ve Girne Amerikan Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği 2014 mezunu olan Tuğçe KAYA, Manisa ‘da 2 yıl okul öncesi öğretmenliği yapmış olup, SOS (Kimsesiz Çocukları Koruma Derneği), Çocuk Köyü Ebeveynlik Kapasitesi Artıma Çalışmaları ve Aile Danışmanlığı ,Geleneksel Okul Öncesi Eğitimi ve Erken Çocuk Eğitimi Danışmanlığı Günleri , Mavi Düşler Eğitim Sertifikası (Aile danışmanlığı,drama,ve yaratıcı müzik ve org çalışmaları) eğitimlerine katıldı.

GÖKÇE GEMCİ

16 Ocak 1989 Kahramanmaraş doğumlu olan Gökçe GEMCİ; ilk, orta ve lise eğitimlerini K.Maraş’ ta tamamlamıştır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği 2012 mezunu olan Gökçe Gemci K.Maraş’ta üç yıl özel eğitim alanında öğretmenlik, Üç yıl özel okullarda farklı yaş gruplarında okul öncesi öğretmenliği yapmış olup; 2015 yılında ‘’Özel Eğitim Alanında Destek Eğitim Verecek Uzman Eğitici Yetiştirme Kursu’’ eğitimine katılmıştır. 2019 yılında da Uludağ üniversitesi ‘’ Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi ’’ ne katılmıştır.

Yüksel AYDOĞDU

13.02.1997 Kırıkkale doğumlu olan Yüksel AYDOĞDU lise eğitimini Antalya’da tamamlamış olup, 2019’da Kırklareli Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Lisans eğitimini tamamlamıştır. Denver-II Gelişimsel Tarama Testi Uygulayıcı Sertifikasına sahiptir

YAĞMUR AYDOĞAN

25.02.1994 tarihi İzmir doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü 2016 yılı mezunudur. ‘Özel Eğitim Alanında Destek Verecek Uzman Öğretici Sertifikası’nı 2016’da alan Yağmur Aydoğan, 1 yıl İzmir’de okul öncesi öğretmenliği yapmıştır. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi’nde Sosyoloji Bölümü lisans öğrencisi olarak okumaktadır. 2018 Ekim ayında kurumumuzda çalışmaya başlamıştır.

Sena ŞENER

23.04.1993 İzmir doğumlu olan Sena Şener ilk, orta ve lise eğitimlerini İzmir’de tamamlamıştır. 2015 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı sene İzmir’de mental aritmetik öğretmenliğine başlamıştır. 2016 yılında Özel Eğitim Uygulamaları programına katılarak İzmir Ahmet Şefika Kilimci Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’nda ağır zihinsel engelli öğrencilerle 2 yıl çalışmıştır. 2018 Temmuz ayı itibari ile okulumuzda görev almaya başlamıştır.

Fatma CANER

1 Ocak 1993 Denizli doğumlu olan Fatma Caner; ilk orta ve liseyi Denizli’de tamamlamıştır. Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2017 yılında mezun olmuştur. Üniversite bitirme tezini ‘’Otizmli Çocuklarda Eğitim’’ konusunda tamamlamıştır. 2016 yılında Riccon Akademi tarafından düzenlenen Stres Yönetimi ve Etkili iletişim adlı sertifika proğramlarına katılmıştır.

Öykü Paça

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini doğduğu şehir olan Ankara'da tamamladı. 2015 yılında İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldu. Özel ihtiyaçları olan çocuklara ilgisi sebebiyle özel eğitim alanına yöneldi. İzmir'de M.E.B.Foça-Reha Midilli Özel Eğitim Uygulama ve Rehabilitasyon Merkezi'nde ücretli öğretmenlik yaptı. Özel eğitimde konuşma terapisi, özel eğitimde kukla yapımı ve kullanımı konularında Hırvatistan ve Makedonya'da Erasmus+ projelerine katıldı. Sonrasında özel ihtiyaçları olan çocuklar için yoga eğitmenliği eğitimi aldı ve ilk çalışmalarını otizmli bir birey olan kardeşiyle gerçekleştirdi ve Antalya Engelsiz Yaşam Spor Klubünde çalıştı. Hâlen özel ihtiyaçları olan çocuklarla yoga pratiğine devam etmektedir. İzmir Demokrasi Üniversitesi'nde Pedagojik Formasyon Eğitimi almaktadır. Ayrıca Nicky Nükte Altınkulaç'la Uygulamalı Davranış Analizi Terapisi eğitiminin 1.Modülünü tamamladı.

Fadime Zeybek

15 şubat 1996 Konya doğumlu olan Fadime Zeybek; ilk, orta ve lise eğitimlerini Konya/Ereğli’de tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Okul Öncesi Bölümü mezunu olan Fadime Zeybek 2016 yılında sosyal yaşam merkezinde ağır zihinsel öğrencilerle çalışmıştır. İzmir’de bir yıl okul öncesi öğretmenliği yapmıştır. Erken çocukluk döneminde yaratıcı drama, müzik , resim ve cinsel gelişim programlarına katılmıştır. 2019 Ekim ayında kurumumuzda çalışmaya başlamıştır